Articles by "Χρηστικές πληροφορίες"
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα Χρηστικές πληροφορίες. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων

Από σήμερα Δευτέρα 20 Μαΐου έως και την Παρασκευή 7 Ιουνίου πραγματοποιούνται οι εγγραφές στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ) «Τα Θαλασσοπούλια», για καθημερινή απασχόληση παιδιών ηλικίας 5 έως 12 ετών κατά τη θερινή περίοδο (24/6/2019 – 23/8/2019), από τις 8.00 έως τις 16.00.

Μέσω εξειδικευμένου εκπαιδευτικού προσωπικού διαφόρων ειδικοτήτων παρέχονται ποικίλες δραστηριότητες δημιουργικής απασχόλησης που περιλαμβάνουν: θεατρικό παιχνίδι, μουσική αγωγή, γυμναστική και αθλήματα, παραδοσιακούς χορούς, μαθήματα εικαστικών, ζωγραφικής, χειροτεχνιών και κατασκευών, ομαδικά παιχνίδια και διάφορες εκπαιδευτικές δραστηριότητες.

Προϋπόθεση για την υποβολή αίτησης είναι η ηλικία του παιδιού να είναι από 5 έως 12 ετών, ενώ τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή είναι:


1. Αίτηση γονέα ή κηδεμόνα

2. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το οποίο προκύπτει η ηλικία του παιδιού.

· Γονέας διαζευγμένος - αντίγραφο διαζευκτηρίου.

· Γονέας σε διάσταση - αίτηση διαζυγίου, φορολογική δήλωση.

· Γονέας άγαμος - ληξιαρχική πράξη γέννησης παιδιού.

· Γονέας χήρος - ληξιαρχική πράξη θανάτου του συζύγου.

3. Βεβαίωση γιατρού για την κατάσταση υγείας του παιδιού.

4. Αντίγραφο Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος τρέχοντος έτους ή Πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου (εκκαθαριστικό σημείωμα) του προηγούμενου έτους.

5. Βεβαίωση εργοδότη για εργαζόμενο γονέα με προσδιορισμό του είδους και της θέσης της απασχόλησης ή βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα

6. Για εργαζόμενο στο Δημόσιο, Τοπική Αυτοδιοίκηση ή ΝΠΔΔ αυτών, απαιτείται εκκαθαριστικό μισθοδοσίας

7. Για αυτοαπασχολούμενους εκτός πρωτογενή τομέα (ελεύθερους επαγγελματίες) απαιτείται υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 περί μη διακοπής της άσκησης επιτηδεύματος.

8. Για αυτοαπασχολούμενους στον πρωτογενή τομέα απαιτείται βεβαίωση ασφαλίσεως από τον ΟΓΑ.

9. Αντίγραφο δελτίου ανεργίας σε ισχύ, για άνεργο γονέα.

10. Βεβαίωση υγειονομικής Επιτροπής, για μητέρες/πατέρες, ή παιδιών της οικογένειας, ΑμεΑ

11. Απόδειξη μόνιμης κατοικίας (ΔΕΗ, ΟΤΕ , Συμβόλαιο)


Για τους αλλοδαπούς επίσης απαιτείται:

· Άδεια παραμονής των γονέων και του παιδιού.


Οι αιτήσεις γίνονται δεκτές στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών Κάτω Περαίας «Τα Θαλασσοπούλια», στο 2ο Γυμνάσιο Περαίας, οδός Ανθέων 22, με τηλέφωνο επικοινωνίας 23923 06877, ενώ το επόμενο διάστημα πρόκειται να ακολουθήσει η υποβολή αιτήσεων για ένταξη στο πρόγραμμα «Εναρμόνιση οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής» .


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου

Με απόφαση της Αντιπεριφερειάρχη Θεσσαλονίκης καθορίζονται τα εκλογικά τμήματα και τα καταστήματα ψηφοφορίας της Β΄ Εκλογικής Περιφέρειας του Νομού Θεσσαλονίκης στα οποία θα ψηφίσουν για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, των Περιφερειακών, Δημοτικών και Κοινοτικών Εκλογών της 26ης Μαΐου 2019 καθώς και των επαναληπτικών της 2ας Ιουνίου 2019 οι εκλογείς που είναι εγγεγραμμένοι στους βασικούς εκλογικούς καταλόγους των Δήμων της Β΄ Εκλογικής Περιφέρειας του Νομού Θεσσαλονίκης, στους ειδικούς καταλόγους των ετεροδημοτών, στους ειδικούς καταλόγους πολιτών Ευρωπαϊκής Ένωσης, στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 και της παρ.2 του άρθρου 69 του Π.Δ. 26/2012 (Στρατιωτικοί, Ναυτικοί, Ελληνική Αστυνομία, Πυροσβεστικό Σώμα, Κρατούμενοι), ως κατωτέρω:

Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου

Σύμφωνα με πληροφόρηση από το Γραφείο Πρασίνου, του Τμήματος Περιβάλλοντος, Πολιτικής Προστασίας & Δημόσιας Υγείας του Δήμου, σας ενημερώνουμε ότι, όπως κάθε χρόνο, συνεργεία της ΔΕΔΔΗΕ πρόκειται να συντηρήσουν τα δίκτυα ηλεκτροδότησης των περιοχών της Ανατολικής Θεσσαλονίκης. 

Στο πλαίσιο της συντήρησης προβλέπεται και η κοπή δέντρων ή κλαδιών τα οποία γειτνιάζουν με ηλεκτροφόρα καλώδια, προκειμένου να αποφευχθούν ατυχήματα ή προβλήματα στα δίκτυα της ΔΕΔΔΗΕ.

Σε περίπτωση που αντιληφθείτε επαφή ή γειτνίαση κλαδιών δέντρων με τα ηλεκτροφόρα καλώδια μπορείτε να επικοινωνείτε απ’ ευθείας με τη ΔΕΔΔΗΕ, προκειμένου να φροντίσουν για το άμεσο κλάδεμά τους, στα τηλέφωνα:

· 10523
· 2310 928243
· 2310 984600

Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου
Κατατέθηκαν κι ελέγχθηκαν οι υποψήφιοι των 8   συνδυασμών που διεκδικούν την ψήφο των δημοτών στον Δήμο Θερμαϊκού.
Δείτε όλα τα ψηφοδέλτια όπως απαρτίζονται, από τους επικεφαλής, τους δημοτικούς και τους τοπικούς συμβούλους:



ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ - Γιάννης Μαυρομάτης

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Δημοτικής Παράταξης "ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ" - ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Υποψήφιος Δήμαρχος: ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δημοτική Ενότητα Θερμαϊκού

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΕΛΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΙΟΥΛΔΟΥΡΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΕΡΚΕΚΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΑΖΟΥΛΙΔΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΚΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΚΑΛΛΟΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΥ
ΚΑΡΙΩΤΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ
ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΟΛΛΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
ΛΙΓΝΟΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΜΗΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΙΡΟΣ ΘΩΜΑΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΟΤΣΗ (ΦΥΝΤΙΚΑΚΗ) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΝΤΙΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΠΑΡΛΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΑΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΕΡΜΕΝΙΔΟΥ ΤΑΜΑΡΑ (ΜΑΡΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ
XΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (ΜΟΥΤΑΦΗ) ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
PERRONE (ΚΑΖΑΝΑ) LUKIA του ANIELO


Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

Τοπική Κοινότητα Αγίας Τριάδας

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΓΚΕΡΕΚΗ (ΚΙΚΗ) του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΓΑΛΑΝΙΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΔΙΓΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΑΠΠΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ του ΙΟΡΔΑΝΗ
ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΜΑΚΡΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΟΥΡΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Τοπική Κοινότητα Νέων Επιβατών

ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΚΕΡΑΜΙΔΑ-ΚΕΡΑΜΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑ (TΕΡΨΗ) του ΟΔΥΣΣΕΑ
ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ του ΤΙΜΟΛΕΟΝΤΑ
ΜΑΛΤΗ ΖΩΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΡΟΥΦΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΕΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΤΖΙΑΜΙΧΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Περαίας

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΝΝΗ) του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΑΡΓΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΠΟΛΥ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΛΑΥΡΕΝΤΙΑΔΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΤΣΙΚΑ ΞΥΝΙΑ ΕΥΠΡΑΞΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του ΘΕΟΧΑΡΗ
ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


Δημοτική Ενότητα Επανομής

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

ΑΣΗΜΑΚΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΙΑΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του ΝΙΚΟΥ
ΖΑΒΕΡΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΙΑΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΟΥΛΙΑΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ
ΜΠΑΛΑΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΠΟΥΧΟΥΝΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΑΤΤΗ) του ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ
ΠΟΥΡΣΑΝΙΔΟΥ ΕΤΕΡΗ του ΑΛΕΞΙΟΥ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

Τοπική Κοινότητα Επανομής

ΓΙΑΜΟΥΣΤΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΔΕΛΗ ΦΑΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
ΚΑΝΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΑΤΗ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
ΝΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
ΠΕΤΚΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΣΤΡΑΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ


Τοπική Κοινότητα Μεσημερίου

ΕΚΙΝΤΖΙΔΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΝΑΚΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΡΙΚΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΑΡΜΑΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΙΚΤΩΡΑ
ΣΕΜΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
ΤΣΑΜΑΣΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Δημοτική Ενότητα Μηχανιώνας

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

ΓΙΑΝΝΟΥΓΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΑΣΚΑΡΙΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ του ΠΕΡΙΚΛΗ
ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (ΘΡΑΣΟΣ) του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΣΑΜΑΚΟΒΛΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
ΣΒΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΖΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΦΩΤΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΧΑΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΦΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΧΡΥΣΑΦΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

Τοπική Κοινότητα Νέας Μηχανιώνας

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΜΗΝΑ
ΚΑΛΦΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΙΝΔΕΡΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ (ΣΤΑΜΟΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΥΒΑΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΟΪΔΑΝΗ ΑΛΕΞΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΑΒΡΑΑΜ
ΤΑΒΑΓΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΤΣΑΚΙΡΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ

Τοπική Κοινότητα Νέας Κερασιάς

ΒΕΝΕΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΓΓΕΛΗ
ΔΩΡΟΔΟΥΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΥΤΛΟΥΜΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΛΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΗΛΙΑ
ΜΑΝΤΖΑΝΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΣΟΥΛΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Αγγελοχωρίου

ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΜΕΪΜΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΞΑΚΟΥΣΤΟΥ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
ΡΕΤΣΕΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
ΣΚΛΑΒΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Δημοτικής Παράταξης "ΘΕΡΜΑγΙΚΟΣ" - ΤΣΑΜΑΣΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


Δημοτική Παράταξη: ΘΕΡΜΑγΙΚΟΣ

Υποψήφιος Δήμαρχος:
ΤΣΑΜΑΣΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Δημοτική Ενότητα Θερμαϊκού

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
ΒΕΡΓΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΕΣΤΗ
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΩΜΑ
ΒΟΥΖΙΚΑ ΖΩΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΓΡΑΤΣΩΝΙΔΟΥ ΦΑΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΗΜΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΟΛΙΑΝΙΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΑΡΙΦΕ ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΖΩΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
ΖΗΦΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΣΟΦΙΑ του ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΑΤΣΟΓΛΟΥ ΠΑΠΑΧΑΡΙΣΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΛΑΛΙ του ΝΤΑΡΤΣΟ
ΚΑΣΑΠΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΟΥΣΟΥΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΟΥΣΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΠΑΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΑΡΙΣΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ (ΤΕΛΗΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
ΣΟΧΑΚΙΑΝ ΣΠΑΡΤΑΚ του ΤΖΟΝΙΚ
ΤΡΟΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΦΩΤΟ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΑΚ
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΟΛΓΑ του ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

Τοπική Κοινότητα Αγίας Τριάδας

ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΙΟΡΔΑΝΑ (ΑΝΝΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΡΑΚΛΗ
ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΥΛΩΝΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Τοπική Κοινότητα Νέων Επιβατών

ΚΟΡΙΤΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΥΚΛΑΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΓΚΡΟΥΝΤΡΟΥΝ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΧΟΪΤΣ
ΜΙΣΗΧΡΟΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΖΗΣΗ
ΠΛΑΚΟΤΑΡΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΧΑΡΜΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΑΤΖΗΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ

Τοπική Κοινότητα Περαίας

ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του ΔΙΟΓΕΝΗ
ΒΑΒΛΗ ΑΝΘΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΑΒΡΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΙΣΑΑΚ
ΖΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του ΠΥΛΟ
ΚΑΖΑΚΟΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ(ΔΑΚΗΣ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΑΓΚΕΝΤΣΙΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΙΛΙΝΚΑΡΙΔΗΣ ΑΛΙΚ του ΑΛΜΠΕΡΤ
ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΑΥΡΙΑΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΠΟΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΗΡΑΚΛΗ
ΜΠΟΥΤΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Επανομής

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΓΙΟΒΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΑΠΟΥΛΟΥΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
ΚΟΓΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΕΣΜΕΡΛΗ ΣΑΚΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΑΣΧΑΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΖΙΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΣΑΠΟΥΡΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Τοπική κοινότητα Επανομής 

ΒΑΚΟΝΤΙΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΓΕΡΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΓΩΝΙΔΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΚΑΖΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΡΑΠΑΝΤΑΖΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΜΑΛΑΜΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΗΤΡΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΤΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ


Εκλογική Περιφέρεια Νέας Μηχανιώνας

ΓΟΥΡΓΟΥΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΚΑΛΑΦΑΤΗ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΥΔΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΥΤΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗ ΘΕΟΔΟΥΛΑ (ΛΟΥΛΑ) του ΣΥΜΕΩΝ
ΜΙΣΑΛΕΜΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΑΛΙ
ΜΟΥΤΑΦΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΟΤΣΗ ΚΑΛΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΤΑΜΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΖΟΥΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


 Τοπική Κοινότητα Αγγελοχωρίου

ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΜΑΡΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΑΡΜΠΑ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΡΑΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΥΖ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


Τοπική κοινότητα Νέας Κερασιάς 

ΑΚΤΣΕΛΗ ΜΑΡΘΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΥΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΡΑΦΙΤΣΩΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΦΡΥΣΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ


Τοπική κοινότητα Νέας Μηχανιώνας

ΑΡΑΠΙΔΗΣ ΝΟΝΤΑΡΙ του ΓΚΙΑ
ΒΑΡΣΑΜΟΓΛΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΚΑΡΥΔΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΙΤΣΟΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ "ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΡΑ" - ΚΑΠΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΡΑ"

Υποψήφιος Δήμαρχος:
ΚΑΠΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΚΙΖΙΛΤΖΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
2. ΚΙΡΣΑΝΙΔΗΣ ΓΕΝΝΑΔΙΟΣ του ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΥ
3. ΚΟΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
5. ΚΩΣΤΑΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΜΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
7. ΜΑΝΘΟΥ ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
8. ΜΗΝΤΣΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
9. ΜΠΑΣΟΥΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10. ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΥΡΩΝΑ
11. ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ
12. ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
13. ΤΑΚΟΣ ΓΑΚΟΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
14. ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
15. ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
16. ΤΣΟΜΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
17. ΧΑΪΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
18. ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
19. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
2. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
3. ΜΟΜΤΣΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ
4. ΜΠΡΟΥΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΛΕΩΝΟΣ
5. ΠΑΠΑΧΡΥΣΑΦΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
6. ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
7. ΣΑΡΔΕΛΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΓΚΑΜΠΟΓΙΑΝ ΣΑΜΨΩΝ του ΛΙΟΥΝΤΒΙΓΚ
2. ΜΠΑΣΙΟΥΔΗ ΟΛΓΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
4. ΠΑΠΑΧΡΥΣΑΦΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗ ΜΕΝΕΞΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
7. ΤΣΑΚΑΛΙΔΟΥ ΓΙΑΤΣΑΤΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΒΡΑΑΜ
8. ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ



Συνδυασμός «ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΛΗ»
Υποψήφιος Δήμαρχος:

ΚΑΨΑΛΑΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του ΔΙΑΜΑΝΤΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού

1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΔΑΜΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2. ΑΡΓΥΡΙΑΔΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
3. ΒΑΡΙΑΜΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
4. ΘΕΟΓΝΩΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ
5. ΚΑΓΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΚΑΛΕΝΔΕΡΟΓΛΟΥ ΓΑΛΑΡΙΝΙΩΤΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΚΑΤΣΙΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
8. ΚΟΥΤΣΟΒΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του ΙΩΑΝΝΗ
9. ΜΑΥΡΟΥΔΗ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΔΗΜΟΥ
10. ΜΠΡΑΪΝΑΤΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΠΕΤΡΟΥ
11. ΝΙΚΟΝΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΧΙΛΛΕΩΣ
12. ΝΤΟΥΜΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΠΑΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
14. ΠΡΙΜΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
15. ΡΟΥΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
16. ΣΙΣΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ
17. ΣΟΥΡΑΒΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
18. ΣΤΑΜΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής

1. ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
2. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΣΧΑΛΗ
3. ΓΩΝΙΔΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΚΑΝΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΗΡΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΒΡΑΑΜ
6. ΜΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΠΟΡΙΣ
7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΥΜΕΛΑ του ΗΛΙΑ


Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας

1. ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ
3. ΚΑΠΟΥΚΡΑΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΚΑΨΑΛΑ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
5. ΝΤΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
6. ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7. ΡΗΓΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
8. ΣΙΣΚΟΥ ΑΝΝΕΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
9. ΦΛΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ



Συνδυασμός "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ για τον Θερμαϊκό" - ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


Συνδυασμός "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ για τον Θερμαϊκό"

Υποψήφιος Δήμαρχος:
ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού

1. ΒΑΡΒΑΤΖΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Νικολάου
2. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Λαζάρου
3. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
4. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
5. ΓΙΑΜΠΑΖΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεόδωρου
6. ΓΚΑΛΤΣΙΔΟΥ ΝΙΝΑ του Σεραφείμ
7. ΓΟΥΝΑΡΗ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΜΜΕΛΙΑ (ΕΜΜΥ) του Θεόδωρου
8. ΔΑΝΔΟΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου
9. ΘΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
10. ΚΑΡΔΑΜΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χριστοδούλου
11. ΚΕΠΑΠΤΣΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΙΝΑ) του Φιλάρετου
12. ΚΥΜΟΥΝΔΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αλέξανδρου
13. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
14. ΜΑΔΥΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
15. ΜΑΛΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χρήστου
16. ΜΗΛΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη
17. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου
18. ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παρασκευά
19. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΥΤΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΑ (ΑΛΕΚΑ) του Αποστόλου
20. ΡΟΔΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
21. ΤΣΙΑΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη
22. ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χαράλαμπου
23. ΤΣΟΥΤΗ ΓΚΕΡΤΗ του Νικολάκη
24. ΦΕΣΣΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ του Θεοδοσίου
25. ΦΛΑΜΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
26. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
27. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΜΑΝΟΛΙΑ) του Συμεών

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Αγίας Τριάδος

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
2. ΒΑΛΚΑΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Αθανασίου
3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γρηγορίου
4. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου
5. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
6. ΠΟΥΓΑΤΣΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Φιλοκτήμωνοσ
7. ΤΣΕΛΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Δημητρίου 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Νέων Επιβατών

1. ΒΟΥΚΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
2. ΓΛΑΒΕΛΗΣ ΘΩΜΑΣ του Νικολάου
3. ΜΑΔΥΤΙΝΟΥ ΘΕΟΚΛΗ (ΛΙΤΣΑ) του Κωνσταντίνου
4. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΣΓΑΛΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του Κοσμά
5. ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη
6. ΤΣΙΑΝΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Πέτρου
7. ΤΣΙΓΚΩΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Περαίας

1. ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κυριάκου
2. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
3. ΓΚΑΝΤΑΛΙΔΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Ιωάννη
4. ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοφυλάκτου
5. ΙΓΓΛΕΖΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Γεωργίου
6. ΜΑΛΛΙΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
7. ΜΠΟΚΑΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
8. ΠΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελου
9. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου
10. ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
11. ΤΕΡΣΕΝΙΔΟΥ ΕΥΛΑΜΠΙΑ του Γκενάντι
12. ΤΣΕΡΚΕΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γκεόργκι
13. ΤΣΕΛΙΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΛΕΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
2. ΓΙΟΒΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου
3. ΚΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Χρήστου
4. ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ηρακλή
5. ΚΟΕΜΤΖΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ευσταθίου
6. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
7. ΞΥΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου
8. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Γεωργίου
9. ΣΤΑΜΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
10. ΤΣΙΡΟΥΛΗ ΒΕΝΕΤΙΑ του Λεοντίου
11. ΧΕΛΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού

Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΤΗΝΙΔΙΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Ιωάννη
2. ΚΑΛΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χαράλαμπου
3. ΚΑΡΑΔΗΜΑΚΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑ (ΧΡΙΣΤΙΝΑ) του Κωνσταντίνου
4. ΚΙΛΙΝΚΑΡΙΔΟΥ ΝΑΤΕΛΑ του Μαρτίν
5. ΝΤΑΜΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σάββα
6. ΝΤΙΤΣΙΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Ιωάννη
7. ΠΑΣΧΑΛΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
8. ΠΑΤΑΓΑ ΕΛΕΝΗ του Αποστόλου
9. ΤΖΙΤΖΙΚΑ ΜΑΡΙΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Ιωάννη
10. ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του Βλαδίμηρου
11. ΤΣΟΥΓΑΝΤΖΑΛΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του Ευάγγελου
12. ΦΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ "ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ" - ΤΖΕΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

"ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ"

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ :
ΤΖΕΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού

1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2. ΑΠΑΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝH
3. ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
4. ΔΗΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΖΑΠΡΙΑΝΟΥ ΜΕΡΣΙΝΗ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
6. ΚΙΛΙΚΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
7. ΚΟΥΡΟΥΠΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΜΟΥΝΤΟΥΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
9. ΜΠΑΛΑΛΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
10. ΜΠΟΥΡΝΟΥΞΟΥΖΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
11. ΜΠΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΖΗΣΗ
12. ΝΙΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
13. ΠΕΣΚΟΥ ΛΕΝΚΑ του ΡΗΓΑ
14. ΠΕΤΚΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ
15. ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΚΑΛΛΙΤΣΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
16. ΤΣΙΑΚΑΛΙΔΟΥ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
17. ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΖΩΗ του ΠΕΡΙΚΛΗ
18. ΧΡΥΣΙΔΟΥ ΝΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής 

1. ΒΑΡΣΑΜΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
2. ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
3. ΚΟΥΚΚΑΡΗ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΪΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΜΗΤΡΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
6. ΤΣΙΩΜΗ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΤΣΙΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
9. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ
10. ΧΑΤΖΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας

1. ΓΑΛΙΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΟΣΜΑΣ του ΗΡΑΚΛΗ
3. ΚΑΝΟΥΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
4. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΑΡΓΙΟΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΚΕΠΕΛΕΚ ΓΟΥΡΤΖΙΛΙΔΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (ΣΕΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ) του ΛΑΖΑΡΟΥ
7. ΜΑΝΤΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ (ΦΟΥΛΑ) του ΗΛΙΑ
8. ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ
9. ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Δημοτικής Παράταξης "ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ" - ΜΩΡΑΛΗ ΚΩΝ/ΝΑ


"ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ"

Υποψήφια Δήμαρχος:
ΜΩΡΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ


Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια  ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

1. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
3. ΖΗΣΟΥ ΑΝΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΖΙΩΓΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ ΕΡΩΦΙΛΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
6. ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΖΩΗΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
7. ΜΑΝΤΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
8. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9. ΜΠΑΜΠΑΟΥΣ ΕΜMΑΝΟΥΗΛ του ΠΕΤΡΟΥ
10. ΝΙΧΩΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΠΑΝΤΕΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
12. ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
13. ΤΟΠΟΥΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
14. ΤΡΟΥΛΙΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
15. ΤΣΑΛΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
16. ΤΣΑΝΟΥΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ
17. ΤΣΙΟΡΒΑ ΣΟΦΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ
18. ΤΣΙΩΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
19. ΧΑΤΖΑΡ ΝΟΥΧΑ του ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ


Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Περαίας

1. ΑΛΑΜΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΗ-ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΟΣΜΑ
3. ΔΑΒΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΣΑΒΒΑ
4. ΔΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΖΟΥΝΑΡΕΛΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
6. ΜΑΝΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 
7. ΜΑΡΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΜΠΑΜΠΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
10. ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
11. ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ- ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 
12. ΤΡΟΥΛΙΑΛΗ-ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 


Εκλογική Περιφέρεια   ΕΠΑΝΟΜΗΣ
Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι

1. ΑΛΑΜΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ- ΝΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΓΚΙΚΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΔΕΛΙΟΤΖΑΚΗΣ ΖΗΣΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
6. ΣΙΝΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7. ΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
8. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Επανομής

1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΛΟΥΚΑ
2. ΚΑΤΣΙΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3. ΚΟΚΚΑΛΗ – ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
4. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ- ΓΡΗΓΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια  ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι

1. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΔΑΥΙΔ του ΚΑΧΑΜΠΕΡ
2. ΜΟΤΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
3. ΜΠΕΣΣΑ ΜΩΡΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
4. ΜΠΕΣΣΑΣ- ΜΩΡΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
5. ΝΟΥΒΑΚΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
6. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
7. ΤΣΟΥΓΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
8. ΧΑΡΙΣΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ


Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Μηχανιώνας

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
4. ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗ ΝΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 
6. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΦΩΤΙΑΔΟΥ – ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 


 Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Αγγελοχωρίου

1. ΔΗΜΑΡΕΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΜΑΤΖΙΑΡΗ ΣΕΡΑΦΕΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΡΕΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΤΣΙΚΑΛΑ – ΠΑΠΑΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΑΡΕΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
5. ΧΟΝΔΡΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ




ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ "ΔΡΑΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ" - ΧΑΤΖΗΒΑΛΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ "ΔΡΑΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ"

Υποψήφιος Δήμαρχος:
ΧΑΤΖΗΒΑΛΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΒΑΛΑΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΒΕΛΗΜΑΧΙΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΕΡΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΣΚΑΡΤΑΔΟΥ ΜΟΡΦΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΚΟΛΕΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
6. ΚΟΥΚΟΥΡΙΓΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7. ΚΥΖΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
8. ΛΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
9. ΜΑΛΤΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10. ΜΗΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
11. ΜΠΙΤΖΙΟΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
12. ΝΙΚΙΤΙΝΑ ΛΙΑΝΑ του ΕΛΓΚΟΥΤΖΑ
13. ΠΑΝΔΙΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
14. ΣΑΛΑΧΩΡΑ – ΣΓΟΥΡΙΔΟΥ ΘΕΑΝΩ του ΦΩΤΙΟΥ
15. ΤΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΠΕΡΙΚΛΗ
16. ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
17. ΤΣΟΓΚΑΛΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
18. ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
19. ΧΑΡΙΤΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι της Κοινότητας Περαίας

1. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΣΑΜΨΩΝ του ΙΟΡΔΑΝΗ
2. ΒΑΛΑΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
3. ΔΕΛΑΡΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
4. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
5. ΚΛΕΙΤΣΑ ΣΑΡΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΛΙΑΠΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΜΑΛΑΜΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΑΡΙΟΥ
9. ΣΑΠΛΑΟΥΡΑ ΒΑΪΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του ΚΩΣΤΑ
10. ΣΚΑΡΤΑΔΟΥ ΗΛΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
11. ΤΖΑΝΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΒΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
3. ΓΚΑΒΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΙΓΝΑΤΙΟΥ
4. ΓΚΟΥΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
5. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
6. ΚΡΑΝΙΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
7. ΤΥΜΠΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΓΚΑΒΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ του ΝΟΝΤΑΡ
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΓΡΑΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΑΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΚΟΛΕΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΑΒΒΑ
8. ΦΙΡΙΠΠΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ



Ανεξάρτητος συνδυασμός «ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ»
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι της Κοινότητας Μεσημερίου

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΠΑΥΛΟΥ
2. ΒΕΡΓΟΥ ΤΣΙΑΤΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ συζ. ΠΑΥΣΑΝΙΑ
3. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
4. ΚΑΡΑΠΟΥΛΟΥΤΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΚΑΡΑΠΟΥΛΟΥΤΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Σε μια εποχή που οι οικονομικές δυσκολίες βαραίνουν μεγάλο μέρος του κόσμου, η Τοπική Αυτοδιοίκηση από τη θέση ευθύνης κι εξουσίας της, που αποτελεί και την εγγύτερη προς τον πολίτη, οφείλει να εξασφαλίζει, εκτός των άλλων, όσο το δυνατόν περισσότερες δυνατότητες για ψυχαγωγία και άθληση.

Κάτι το οποίο η Διοίκηση Θερμαϊκού πράττει με συνέπεια καθ’ όλη την τρέχουσα δημοτική θητεία, προχωρώντας σε τακτικές παρεμβάσεις συντήρησης και αναβάθμισης των υφιστάμενων χώρων άθλησης και κατασκευάζοντας νέους, διοργανώνοντας εκδηλώσεις και φεστιβάλ και στηρίζοντας όλους τους τοπικούς αθλητικούς συλλόγους. Ανάμεσα σε αυτά ιδιαίτερη βαρύτητα έχει δοθεί και στις δραστηριότητες του μαζικού αθλητισμού, που πραγματοποιούνται σε όλες τις Δημοτικές και Τοπικές Κοινότητες, με τους αριθμούς να μιλούν από μόνοι τους.

· 59% αύξηση των προγραμμάτων άθλησης μεταξύ 2013-2014 και 2018-2019.

· 188% αύξηση του αριθμού των αθλούμενων κατά την ίδια χρονική περίοδο.

Συνεχίζοντας στην ίδια κατεύθυνση και θέλοντας να ανταποκριθεί στο μεγάλο ενδιαφέρον πολιτών και μικρών παιδιών για άθληση και δημιουργική – επωφελή για νου και σώμα – απασχόληση κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, υλοποιεί και φέτος, πάντα σε συνεργασία με το Γρ. Αθλητισμού του ΔΗ.Π.Π.Α.Κ.Υ.Θ., τα καλοκαιρινά προγράμματα άθλησης για όλους, για την περίοδο 24 Ιουνίου – 25 Ιουλίου.

Σε αυτά περιλαμβάνονται:

1. Τμήματα Παιδικά (5 - 15 ετών), στα οποία προσφέρονται:

· Κολύμβηση σε Περαία, Ν. Μηχανιώνα και Επανομή.

· Τένις σε Περαία, Ν. Μηχανιώνα και Επανομή.

· Στίβος στην Αγ. Τριάδα.

2. Τμήματα Νέων & Ενηλίκων (16 & άνω), στα οποία προσφέρονται:

· Aqua Aerobics σε Περαία, Ν. Μηχανιώνα και Επανομή.

· Sand Pilates & Yoga σε Περαία, Ν. Μηχανιώνα και Επανομή.

· Τένις σε Περαία, Ν. Μηχανιώνα και Επανομή.

· Μυϊκή Ενδυνάμωση – Βάρη στη Ν. Μηχανιώνα.

Δηλώσεις συμμετοχής για τα παιδικά τμήματα πραγματοποιούνται από την Δευτέρα 6 Μαΐου έως και την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019 και τηρείται σειρά προτεραιότητας, ενώ τα τμήματα Νέων και Ενηλίκων είναι ανοικτά προς όλους, δίχως να απαιτείται εγγραφή.

Το οριστικό εβδομαδιαίο πρόγραμμα και τα σημεία διεξαγωγής των προγραμμάτων θα ανακοινωθούν έως την Παρασκευή 21 Ιουνίου.

Δηλώσεις συμμετοχής και παραπάνω πληροφορίες:

· Στο τηλέφωνο 23920 76011.

· Στο Γρ. Αθλητισμού που στεγάζεται στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Περαίας, στο τέρμα της οδού Κύπρου στην Άνω Περαία.

· Στο e-mail athlitismosthermaikou@gmail.com

· Στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις www.athlitismosdimouthermaikou.blogspot.gr, www.thermaikos.gr & www.facebook.com/groups/athlitismosthermaikou






Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου

Η Διεύθυνση Προσχολικής Αγωγής ανακοινώνει την έναρξη υποβολής αιτήσεων στους Βρεφ/κούς και Παιδικούς Σταθμούς του Δ. Θέρμης από την Δευτέρα 6 Μαίου 2019 έως την Παρασκευή 31 του ιδίου μήνα. Τις αιτήσεις για τη νέα σχολική περίοδο 2019- 2020, οι ενδιαφερόμενοι γονείς, μπορούν να τις υποβάλουν στον Παιδικό ή Βρεφονηπιακό σταθμό της επιλογής τους, συμπληρώνοντας και τη δεύτερη επιλογή τους(δείτε τον κατάλογο στο τέλος του κειμένου).

Η παραλαβή των αιτήσεων γίνεται από την υπεύθυνη του σταθμού τις εργάσιμες ημέρες και ώρες από 07:30 π.μ. έως 13:30 μ.μ.

Στις δομές του δήμου Θέρμης φιλοξενούνται βρέφη ηλικίας από 8 μηνών έως 2,5 ετών και προνήπια ηλικίας από 2,5 έως την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική παιδεία. Σύμφωνα με τις διατάξεις της περ.γ’ της παρ.3 του άρθρου 33 τουΤεύχος Β’ 623/26.02.2019 προβλέφθηκε η εφαρμογή φοίτησης στα νηπιαγωγεία και των νηπίων που συμπληρώνουν την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής ηλικία τεσσάρων ετών και για το δήμο μας.

Για την εγγραφή των παιδιών στους Σταθμούς του Δήμου Θέρμης, απαιτούνται τα εξής δικαιολογητικά:

1.Αίτηση εγγραφής του γονέα ή κηδεμόνα του παιδιού. Η παρούσα αίτηση υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή, δίδεται όμως κι από τους Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς.

2.Βεβαίωση υγείας συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από παιδίατρο για την καλή σωματική και πνευματική υγεία του παιδιού και αντίγραφο του βιβλιαρίου υγείας του με τα εμβόλια που προβλέπονται κάθε φορά ανάλογα με την ηλικία του παιδιού.

3.Βεβαίωση εργοδότη και των δύο γονέων ότι είναι εργαζόμενοι ή πρόκειται να εργασθούν εντός μηνός από την υποβολή της αίτησης εγγραφής, με προσδιορισμό του ύψους των αποδοχών τους ή Βεβαίωση ανεργίας από τον ΟΑΕΔ ή κάρτα ανεργίας σε ισχύ, του γονέα ή των γονέων που είναι άνεργοι ή Βεβαίωση εισφορών από τον ασφαλιστικό φορέα των αυτοαπασχολούμενων.

4.Αντίγραφο της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος του τρέχοντος οικονομικού έτους και αντίγραφο εκκαθαριστικού σημειώματος των γονέων.

5.Απόδειξη του τόπου κατοικίας (ΔΕΗ, ΟΤΕ, συμβόλαιο μίσθωσης κατοικίας) για όσους είναι κάτοικοι αλλά δεν είναι δημότες Θέρμης.

6.Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και όπου αυτό δεν είναι εφικτό ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού, ή και ληξιαρχική πράξη συμφώνου συμβίωσης.

7.Για την εγγραφή παιδιών αλλοδαπών γονέων στους σταθμούς, εκτός των προηγούμενων δικαιολογητικών, απαραίτητη προϋπόθεση είναι και η άδεια νόμιμης παραμονής στη χώρα μας, όπως αυτή αποδεικνύεται από τις ισχύουσες κάθε φορά διατάξεις.

Ανυπόγραφη αίτηση αποτελεί λόγο απόρριψης.

Εκπρόθεσμες αιτήσεις ή αιτήσεις με ελλιπή δικαιολογητικά δεν θα αξιολογούνται.

Για την επανεγγραφή απαιτούνται τα ίδια δικαιολογητικά. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν μεταβολές στην οικογενειακή κατάσταση, αντί των δικαιολογητικών, απαιτείται υπεύθυνη δήλωση των γονέων που βεβαιώνει τη μη μεταβολή των στοιχείων που έχουν ήδη καταθέσει στον παιδικό.


ΑΙΤΗΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗΣ


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου
Από την Πρωτομαγιά ξεκινούν τα δρομολόγια για τα καραβάκια του Θερμαϊκού της εταιρείας «Karavakia.gr», με πρώτο τον «Κωνσταντή», που θα εκτελεί δρομολόγια από και προς το λιμάνι της Θεσσαλονίκης, τον Λευκό Πύργο, την Περαία και τους Νέους Επιβάτες. Όπως αναφέρει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο υπεύθυνος επικοινωνίας της εταιρείας, Νίκος Τσαμασλής, θα ακολουθήσει ύστερα από περίπου 10 μέρες και το δεύτερο καραβάκι, ο «Άγιος Γεώργιος», που θα φτάνει μέχρι την Αγία Τριάδα.

Τα δρομολόγια ξεκινούν και πάλι από την Α' προβλήτα του λιμανιού της Θεσσαλονίκης και έπειτα από μια στάση στον Λευκό Πύργο συνεχίζουν για τις ακτές του Δ. Θερμαϊκού, καθημερινά. Πέρυσι ταξίδεψαν περισσότερα από 60.000 άτομα, παρόλο που οι καιρικές συνθήκες δεν ήταν ευνοϊκές, σύμφωνα με τον κ. Τσαμασλή.

«Οι επιβάτες μοιράζονται σε Έλληνες και ξένους, καθώς τα καραβάκια είναι δημοφιλή τόσο στους ντόπιους όσο και στους επισκέπτες της πόλης από το εξωτερικό» προσθέτει.

Τα δρομολόγια ξεκινούν κάθε πρωί στις 10.00 από τη Θεσσαλονίκη ενώ το τελευταίο δρομολόγιο από Περαία είναι στις 21.15 το βράδυ.

Στο μεταξύ, στις 25 Μαΐου ένα τρίτο καράβι προστίθεται στα δρομολόγια που πραγματοποιεί με καραβάκια η εταιρεία «Thessaloniki Waterways». Όπως επεσήμανε ο εκπρόσωπος της εταιρείας Εμμανουήλ Κάιλας, πρόκειται για το πλοίο «Ποσειδών», που έρχεται στη Θεσσαλονίκη πρώτη φορά και θα εκτελεί το ίδιο δρομολόγιο Λιμάνι-Λευκός Πύργος- Περαία-Νέοι Επιβάτες και ορισμένες φορές Αγία Τριάδα.


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου
Ο Κοινωνικός Τουρισμός είναι ένα πρόγραμμα επιδότησης για τη διαμονή δικαιούχων και των ωφελουμένων μελών τους σε τουριστικά καταλύματα της Ελλάδας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και έχουν περιληφθεί στο «Μητρώο Παρόχων» του ΟΑΕΔ. Οι δικαιούχοι και τα ωφελούμενα μέλη τους είναι απαραίτητο να είναι κάτοχοι Επιταγής Κοινωνικού Τουρισμού.

Το πρόγραμμα καταρτίζεται από σχετική ΚΥΑ που εκδίδεται κάθε χρόνο, βάσει της οποίας, στη συνέχεια, δημοσιεύεται Δημόσια Πρόσκληση του Οργανισμού με τους λεπτομερείς όρους και τις προϋποθέσεις αυτού. Η Δημόσια Πρόσκληση αναρτάται στον Διαδικτυακό τόπο του ΟΑΕΔ.

Το πρόγραμμα διαρκεί περίπου δώδεκα (12) μήνες. Οι συγκεκριμένες ημερομηνίες έναρξης και λήξης αυτού ορίζονται στη Δημόσια Πρόσκληση.

Δικαιούχοι του προγράμματος είναι εργαζόμενοι/ες και άνεργοι/ες, οι οποίοι/ες :
  • είχαν 50 ημέρες εργασίας στην ασφάλιση του ΙΚΑ ΕΤΑΜ ή 
  • έλαβαν από τον ΟΑΕΔ 50 ημέρες ειδικής άδειας προστασίας μητρότητας ή 
  • έλαβαν επιδότηση ανεργίας τουλάχιστον 2 μηνών (50 ημερήσια επιδόματα) ή
  • συγκεντρώνουν 50 ημέρες αθροιστικά από τα παραπάνω (ημέρες εργασίας, ειδικής άδειας προστασίας μητρότητας και επιδότησης ανεργίας), καθώς και εγγεγραμμένοι άνεργοι/ες στο Ειδικό Μητρώο Ανέργων ΑμεΑ του ΟΑΕΔ κατά την ημερομηνία λήξης υποβολής αιτήσεων.
Επιπλέον, για να είναι κάποιος δικαιούχος:
  • δεν πρέπει να έχει λάβει Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού κατά το αμέσως προηγούμενο πρόγραμμα. Μόνο οι δικαιούχοι ΑμεΑ μπορούν να λαμβάνουν Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού σε συνεχόμενα προγράμματα
  • δεν πρέπει να έχει λάβει συναφή παροχή από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο.

Ωφελούμενοι

Ωφελούμενοι του προγράμματος είναι:
  • τα παιδιά των δικαιούχων ηλικίας 5 – 18 ετών,
  • τα παιδιά των δικαιούχων ηλικίας 18-24 ετών, όταν ασφαλίζονται από τον δικαιούχο ή τον άλλο γονέα τους,
  • οι σύζυγοι των δικαιούχων, όταν ασφαλίζονται από αυτούς,
  • οι συνοδοί ΑμεΑ.
Τα ωφελούμενα μέλη δηλώνονται από τους δικαιούχους στην αίτησή τους.

Επιπλέον, για να είναι κάποιος ωφελούμενος:
  • δεν πρέπει να έχει λάβει Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού κατά το αμέσως προηγούμενο πρόγραμμα. Μόνο οι ωφελούμενοι δικαιούχων ΑμεΑ μπορούν να λαμβάνουν Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού σε συνεχόμενα προγράμματα
  • δεν πρέπει να έχει λάβει συναφή παροχή από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο.
Οι δικαιούχοι μπορούν να πραγματοποιήσουν από 1 έως 5 διανυκτερεύσεις, όποτε επιθυμούν κατά τη διάρκεια υλοποίησης του προγράμματος, σε τουριστικό κατάλυμα που επιλέγουν ελεύθερα από το «Μητρώο Παρόχων» του ΟΑΕΔ, κατόπιν συνεννόησής τους με τον πάροχο του καταλύματος. Ο μόνος περιορισμός που έχει τεθεί ως προς την επιλογή του τουριστικού καταλύματος είναι να μη βρίσκεται στην ίδια Περιφερειακή Ενότητα με τον τόπο διαμονής τους ή αν βρίσκεται στην ίδια Περιφερειακή Ενότητα, να εντάσσεται στις εξαιρέσεις που αναφέρονται στη Δημόσια Πρόσκληση.
Οι δικαιούχοι και οι πάροχοι τουριστικών καταλυμάτων υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής σε συγκεκριμένες ημερομηνίες που ορίζονται στη Δημόσια Πρόσκληση. Οι δικαιούχοι στις αιτήσεις τους δηλώνουν και τα ωφελούμενα μέλη τους.
πηγή

Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου
Σε διανομή πορτοκαλιών θα προχωρήσει ο Δήμος Θερμαϊκού, ως εταίρος της Σύμπραξης ΠΕ Θεσσαλονίκης Ανατολικό Τμήμα στο πλαίσιο της συνέχισης υλοποίησης του χρηματοδοτούμενου προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους» (ΤΕΒΑ/FEAD) , στους 1.153 περίπου δικαιούχους του Προγράμματος Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ) των οποίων οι αιτήσεις υπαγωγής και τροποποίησης έχουν εγκριθεί μέχρι τις 15-3-2019 .

Η διανομή θα πραγματοποιηθεί στους Ν. Επιβάτες, στο νέο χώρο στέγασης των Δομών Βασικών Αγαθών του Δήμου Θερμαϊκού «Κοινωνικό Παντοπωλείο – Συσσίτιο και Κοινωνικό Φαρμακείο», που βρίσκεται στο 21ο χλμ. Λ. Θεσσαλονίκης – Μηχανιώνας , στάση ΟΑΣΘ «Ελβετία», σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.

- Τρίτη 16 Απριλίου 2019, ώρα από 10:30 π.μ. έως 13:00 μ.μ.
( ωφελούμενοι που το επώνυμο αρχίζει από Α έως Λ )

- Τετάρτη 17 Απριλίου 2019, ώρα από 10:30 π.μ. έως 13:00 μ.μ.
( ωφελούμενοι που το επώνυμο αρχίζει από Μ έως Ω )


Τα προϊόντα που θα διανεμηθούν σε κάθε δικαιούχο είναι 10 ΚΙΛΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ, τα οποία πρέπει να παραλάβουν αυθημερόν.

Οι ωφελούμενοι του παραπάνω προγράμματος θα ειδοποιηθούν ατομικά με μήνυμα στο email τους.

Κατά την παραλαβή της αντίστοιχης ποσότητας θα πρέπει να προσκομίσουν το δελτίο ταυτότητας τους ή το διαβατήριό τους, το ΑΜΚΑ τους ή εξουσιοδότηση εφόσον παραλαμβάνει τρίτο πρόσωπο.

Επίσης οι δικαιούχοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους καροτσάκι, λόγω του βάρους των προϊόντων.

Η επόμενη διανομή του προγράμματος πρόκειται να πραγματοποιηθεί όταν ολοκληρωθεί από το Δήμο Θεσσαλονίκης, ως επικεφαλής εταίρος – συντονιστής της Σύμπραξης ΠΕ Θεσσαλονίκης Ανατολικό Τμήμα, η διενέργεια του Διεθνούς Διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων και Βασικής Υλικής Συνδρομής του προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους(ΤΕΒΑ/FEAD)».

Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου

Σε δύο διαφορετικές αίθουσες θα πρέπει οι ψηφοφόροι να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα την Κυριακή της 26ης Μαΐου.

Στη μία αίθουσα θα ψηφίσουν για Ευρωεκλογές και Περιφερειακές Εκλογές, ενώ σε άλλη αίθουσα για Δημοτικές και Κοινοτικές Εκλογές.

Και μάλλον η ρύθμιση αυτή που επιλέχτηκε από την κυβέρνηση πρέπει να ομολογήσουμε πως βρίσκεται σε σωστή κατεύθυνση, παρά την ταλαιπωρία που θα υφίστανται οι ψηφοφόροι, οι οποίοι θα είναι αναγκασμένοι να σταθούν δύο φορές στην ουρά.

Κι αυτό γιατί είναι σίγουρο πως πολλοί θα ήταν αυτοί, αν γινόταν διαφορετικά σε μια αίθουσα, ιδιαίτερα οι μεγάλης ηλικίας και με διπλωμένα ψηφοδέλτια στην τσέπη, που θα τα μπέρδευαν με τελικό αποτέλεσμα την αλματώδη αύξηση των άκυρων ψηφοδελτίων 😀😀😀.

Μπορείτε να βρείτε το ΦΕΚ με όλες τις λεπτομέρειες πατώντας ΕΔΩ


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου

Με κοινό παρονομαστή των στόχων στον τομέα της δημόσιας υγείας, αφενός τα απτά και μετρήσιμα αποτελέσματα, με κατεύθυνση την προαγωγή της και αφετέρου την ευαισθητοποίηση του κοινωνικού συνόλου, οι δράσεις συνεχίζονται, διαδεχόμενη η μία την άλλη, προσφέροντας δυνατότητα για δίχως οικονομική επιβάρυνση εξετάσεις.

Έτσι, μετά την εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ομιλία ενημέρωσης για τις Ηπατίτιδες και το AIDS, στα τέλη Μαρτίου στους Ν. Επιβάτες, που συνοδεύτηκε από διαγνωστικό έλεγχο, νέες δωρεάν εξετάσεις διοργανώνονται, αυτή τη φορά στην Περαία, στην οδό Ανθέων 47, στο χώρο του ΚΕΠ Υγείας (συστέγαση με Κέντρο Κοινότητας).

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Υγείας στις 7 Απριλίου και σε συνεργασία με το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου, υλοποιούνται την Κυριακή 14 Απριλίου, από τις 9.00 έως τις 13.30, δύο διαγνωστικοί έλεγχοι:

· Σπιρομέτρηση – έλεγχος για Χρόνια Αποφρακτική Πνευμονοπάθεια (ΧΑΠ) για καπνίζοντες.

· Εξετάσεις για Ηπατίτιδες & Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα, με άμεσα αποτελέσματα.

Για περαιτέρω πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι απευθύνονται στο τηλέφωνο: 23920 24356.

Υπενθυμίζεται ότι ο ρόλος της δομής έγκειται στη διασύνδεση των υπηρεσιών υγείας του Δήμου, με την ίδρυσή της να εντάσσεται σε ένα εκτεταμένο πλέγμα ενεργειών της σημερινής Διοίκησης Θερμαϊκού για διασφάλιση υψηλού βιοτικού επιπέδου. Ενέργειες που περιλαμβάνουν:

1. Την ένταξη του Δήμου στο Εθνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων (ΕΔΔΥΠΠΥ), με οφέλη, όπως συμμετοχή στις εθνικές πρωτοβουλίες για την πρόληψη, εξασφαλίζοντας έγκυρη ενημέρωση για προληπτικές εξετάσεις, έγκαιρη διάγνωση και αντιμετώπιση συγκεκριμένων νοσημάτων, συμμετοχή σε εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα υγείας και στήριξη στην οργάνωση εκδηλώσεων.

2. Ποικίλους δωρεάν διαγνωστικούς ελέγχους με παροχή κλινικής εξέτασης και αιμοληψίας, σε μία προσπάθεια πρώιμης διάγνωσης χρόνιων παθήσεων.

3. Το Κοινωνικό Ιατρείο και Φαρμακείο και ο Εθελοντικός Συμβουλευτικός Σταθμός Εφήβων.

4. Ημερίδες, ομιλίες και προγράμματα που παρέχουν πληροφορίες για ιατρικά θέματα, μεταξύ των οποίων ιδιαίτερα έχουν αγκαλιαστεί το Πρόγραμμα «Ρώτησε από Κοντά», το «ΧΑΡΙΣΕ ΖΩΗ» του Κ.Ε.Δ.Μ.Ο.Π. του Πανεπιστημίου Πατρών, σε συνεργασία με το οποίο αναπτύσσονται ενέργειες εθελοντισμού δοτών μυελού των οστών, αλλά και η διαδραστική δράση ευαισθητοποίησης, AIDS «ΔΕΝ ΞΕΡΩ / ΔΕ ΜΕ ΑΦΟΡΑ», στις σχολικές μονάδες του Δήμου.

Δράσεις που χαρακτηρίζονται για την προσθετική λειτουργία τους στα επόμενα χρόνια, λαμβάνοντας ως δεδομένο ότι η υγεία – ψυχική και σωματική – αποτελεί ένα από τα πολυτιμότερα αγαθά και θεμέλιο ευτυχίας και ευζωίας των πολιτών.


Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου
Τέλος εποχής για τα βιβλιάρια υγείας του ΕΟΠΥΥ, αφού πλέον οι ασφαλισμένοι δεν θα τα χρησιμοποιούν κατά την εισαγωγή τους σε νοσηλευτικό ίδρυμα, όπως κρατικό νοσοκομείο, ιδιωτική κλινική, αλλά θα χρειάζονται απλώς την ταυτότητά τους.

Μετά και τη σχετική ανακοίνωση του ΕΟΠΥΥ καταργούνται και τυπικά τα γνωστά έντυπα των βιβλιαρίων υγείας. Η σχετική υπουργική απόφαση δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ και είναι σε ισχύ από τις 14 Μαρτίου 2019.

Ετσι η ταυτοποίηση των ασφαλισμένων του ΕΟΠΥΥ όταν πηγαίνουν σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο, ιδιωτική κλινική, ΚΑΑ, ΜΧΑ, θα πιστοποιείται με οποιοδήποτε νομιμοποιητικό δημόσιο έγγραφο (αστυνομική ταυτότητα, διαβατήριο κ.α.).

Σταδιακά η πιστοποίηση ασφαλιστικής ικανότητας θα γίνεται με τον Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ), ενώ οι δικαιούχοι θα είναι υποχρεωμένοι να έχουν μαζί τους την αστυνομική ταυτότητα προκειμένου να γίνεται ταυτοποίηση των στοιχείων.

Πάντως πρέπει να σημειωθεί πως όσοι ασφαλισμένοι λαμβάνουν φάρμακα υψηλού κόστους, από τα Φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ, θα πρέπει να διατηρήσου τα βιβλιάρια τους για την αναγραφή οποιασδήποτε πληροφορίας σχετικής με την παροχή αυτή.



Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου